Whatsapp kullanıcı sözleşmesi
Whatsapp kullanıcı sözleşmesi kullanıcıların iletti 8 şubata kadar onay vermeyenler whatsapp kullanamaz diye bildirildi.

Whatsapp kullanıcı sözleşmesi günceledi adı altında kullanıcılarına kullanıcı sözleşmesi onaylasınlar diye bildirim gönderdi.

Whatsapp kullanıcı sözleşmesi kullanıcılarına iletti 8 şubata kadar onay vermeyen kullanıcılar artık  whatsapp kullanamaz diye bildirildi.

Geçenlerde whatsapp kullanıcı sözleşmesi onay diye türkiyede bulunan kullanıcılarına iletti ilettiği kullanıcı sözleşmesi onay vermeyen kullanıcılar kullanamayacak diye bildirmişti bu bu sözleşme sadece türkiyedeki kullanıcılarına gönderen whatsapp türkiyede büyük olay yarattı çoğu kullanıcılar onay vermeden ve mesajlaşma sistemini değiştirdiler kimi Bip kimi Telegram kimiyse Signal uygulamasına geçiş yaptı.

Türkiye de olay olan bu güncelleme devlet el attı 

WHATSAPP SÖZLEŞMESİ MADDELERİ

Altyapının ve dağıtım sistemlerinin iyileştirilmesine yardımcı olmak,

Hizmetlerimizin veya onların hizmetlerinin nasıl kullanıldığını anlamak,

Facebook Şirketi Ürünleri genelinde emniyeti, güvenliği ve bütünlüğü artırmak; örneğin sistemleri güvence altına almak ve spam, tehditler, kötüye kullanım veya ihlal faaliyetleriyle mücadele etmek,

Onların hizmetlerini ve sizin bunları kullanma deneyiminizi iyileştirmek, örneğin sizin için önerilerde bulunmak (ör. arkadaşlar, grup bağlantıları veya ilginç içeriklerle ilgili öneriler),özellikleri ve içeriği kişiselleştirmek, satın alımları ve işlemleri tamamlamanıza yardımcı olmak ve Facebook Şirketi Ürünleri genelinde ilgili teklifler ve reklamlar göstermek,

 WhatsApp deneyimlerinizi diğer Facebook Şirketi Ürünleri ile birleştirmenizi sağlayan entegrasyonlar sağlamak. Örneğin, WhatsApp'ta satın aldıklarınız için ödeme yapmak üzere Facebook Pay hesabınızı bağlamanıza imkan vermek veya WhatsApp hesabınızı bağlayarak arkadaşlarınızla Portal gibi diğer Facebook Şirketi Ürünleri üzerinden sohbet etmenize olanak sağlamak.

WHATSAPP'A İNCELEME

Son dakika haberine göre, Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK), WhatsApp uygulaması hakkında, yurt dışına veri aktarımı ve temel ilkeler yönünden resen inceleme başlattı.

Alınan bilgiye göre, Kişisel Verileri Koruma Kurulunun bugünkü toplantısında, "Whatsapp Inc tarafından WhatsApp uygulamasını kullanmak isteyen kullanıcıların kişisel verilerinin işlenmesine ve yurt dışında bulunan tedarikçi, iş ortakları, hizmet sağlayıcıları ve diğer üçüncü taraflara aktarılmasına rıza verilmesini içerecek şekilde kullanım şartlarının güncellendiği" yönündeki haberlerle ilgili değerlendirme yapıldı.

Konuyu, kişisel verilerin korunması mevzuatı genel hükümleri yönünden değerlendiren Kişisel Verileri Koruma Kurulu, toplantıda WhatsApp uygulaması hakkında, veri işleme şartları, yurt dışına veri aktarımı ve temel ilkeler yönünden resen inceleme başlatılmasına karar verdi. İncelemeyi yürütecek Kurul, süreci takip ederek, 8 Şubat 2021'de konuyu yeniden değerlendirecek.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)